Çevrimiçi Ticaret Yazılımının Açıklaması

0

İnternet ticareti insanların oturma odalarına geldiğinden beri, ortaya çıkan çevrimiçi ticaret yazılımı miktarı şaşırtıcı. Hisse senedi analizi, bilgisayar yazılımına çok iyi bir şekilde katkıda bulunur ve bu kadar çok manuel işlemin yerini alma yeteneği sayesinde, çevrimiçi Forex ticaret hiç bu kadar kolay olmamıştı. Manüel olarak trend çizgileri alıp satma ve boş grafiklere uzun süre ve dikkatle bakma günleri nihayet sona ermişti. Bugün, bir düğmeye basarak süper gelişmiş stok verilerini görebilirsiniz.

Peki, çevrimiçi ticaret yazılımının nesi var ve bir tüccar olarak gerçekten neye ihtiyacınız var? Bu tamamen beceri seviyenizin ve yatırım seviyenizin ne olduğuna bağlıdır. Ticaret yazılımı, fiyat ve karmaşıklık açısından önemli ölçüde farklılık gösterir. İşte 3 temel yazılım kategorisi:

– Ticaret Platformları
Bu, çevrimiçi brokerinizle alım satım yapmanızı sağlayan yazılımdır. Profesyonel tüccarların hepsi çok gelişmiş ticaret platformları kullanır ve tüm büyük borsalardaki canlı ticaret verilerine 2. seviye erişime sahiptirler. Çevrim içi aracı kurumunuz size bir alım satım platformu sağlayacaktır, ancak çoğu size canlı alım satım erişimi sağlamaz, çevrim içi alım satım platformunu çevrim içi hisse alıp satmak için kullanacaksınız. Bazı komisyoncular, üst düzey kullanıcılarına daha gelişmiş yazılımlar sağlar (genellikle ücretsiz).

– Analiz Yazılımı
Üçüncü taraf çevrimiçi ticaret yazılımlarının çoğu bu kategoriye girer ve bu tür yazılımlar, bir düğmeye basarak derinlemesine ve çok özel analizler yapmanızı sağlar. Teknik ticaretin birçok karmaşıklığını ortadan kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda trendleri belirlemek için yapılan manuel çalışmaların çoğunu da ortadan kaldırabilir. Dezavantajı, bu yazılım paketlerinin birçoğunun oldukça pahalı olması ve öğrenme eğrisinin dik olabilmesidir. Bu paketlerden birini satın almadan önce neye bulaştığınızı bildiğinizden emin olun.

– Stok Toplama Yazılımı
Sözde “ticaret robotlarının” çoğu, hisse senetlerini analiz etmek ve net alım satım sinyallerini belirlemek için tasarlanmıştır. Konuyla ilgili çok fazla tartışma olmasına ve çoğu zaman çok fazla eleştiri almasına rağmen, bu tür yazılımlar burada kalacak. Pek çok tüccar buna yemin eder ve hatta bazıları onu tek ticaret aracı olarak körü körüne kullanır. Sizin görüşünüz ne olursa olsun, etkili olduğu kanıtlanmıştır ve gün geçtikçe gelişmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *