Chodź boso i prowadź zdrowy tryb życia

0

Wyobraź sobie to! Pewnego wieczoru na początku marca spędzasz ostatnie kilka minut przed snem, planując, co będziesz robić następnego dnia. Właśnie ściągnąłeś skarpetki i pierwszy raz od rana boso, rozkładasz obok łóżka strój, który planujesz założyć następnego dnia. Kilka godzin później włącza się budzik na szafce nocnej i pragnąc tych kilku minut dodatkowego snu, włączasz drzemkę jeden lub dwa razy. W końcu, po walce z podświadomością link wstajesz z łóżka. Idziesz boso do umywalki, myjesz się, myjesz zęby i zaczynasz się ubierać na cały dzień, zakładając marynarkę i krawat, bluzkę lub sukienkę. Czas wydaje się migać i zdajesz sobie sprawę, że lepiej ruszaj w drogę.

Zapomniałeś butów?

Wybiegasz za drzwi i czekając na autobus lub pociąg albo czekając na paczkę w biurze UPS, od niechcenia rozglądasz się. Twoje oczy przyciąga shmorgasborg obuwia, które cię otacza. Para butów do biegania w połączeniu ze skarpetami do kostek. Obok para znoszonych, zdartych roboczych butów, obok para dżinsów. Kobieta ubrana w eleganckie buty na wysokim obcasie i pończochy, dzięki którym jej nogi wyglądają jak zanurzone w butelce z indyjskim atramentem. Kiedy zmieniasz pozycję, czujesz, że twoje palce uginają się, a gdy tylko pięta ląduje miękko, ale bez przeszkód na chłodnym chodniku, zdajesz sobie sprawę, że coś jest nie tak, ale jednocześnie jest tak dobrze.

W końcu zmuszasz się do spojrzenia w dół i ku swojemu wielkiemu szokowi zauważasz, że twoje palce u stóp są na widoku, a między gołymi podeszwami a ziemią nie ma nic pomiędzy. Zanim powiesz sobie, żeby się otrząsnąć – to tylko twoja wyobraźnia, coś przywraca cię do rzeczywistości, gdy pani obok ciebie pyta rzeczowo: “zapomniałeś butów?”

Znowu patrzysz w dół i mówisz sobie, że tak nie może być. Ale twoje palce u stóp patrzą na ciebie. Czujesz, jak chodnik pod spodem robi się zimniejszy, gdy twoja stopa dotyka rzeczywistości pod spodem. Podnosisz jedną stopę i obracasz ją, by zauważyć swoją bosą podeszwę, teraz poczerniałą od nienoszenia żadnego obuwia od poprzedniej nocy. Stawiasz bosą stopę z powrotem i rozglądasz się ponownie, by zdać sobie sprawę, że wszystkie te spojrzenia ludzi wokół ciebie – niektóre chichoty, niektóre w szoku lub lekkie uśmiechy – są skupione na twoich bosych stopach – dość rzadki widok! Nawet pary skarpet lub najbardziej minimalistyczne obuwie jak klapki – Twoje stopy na surowo! Czujesz się, jakbyś miał jeden z tych koszmarów, w których jesteś nagi w towarzystwie wszystkich ubranych wokół ciebie.

Możliwe, że zareagujesz, chwytając się z niedowierzaniem za bok głowy i wypowiadając: „OMG! Nie mogę uwierzyć, że zapomniałem założyć buty i skarpetki! Jakim cudem byłem boso przez cały ten czas?!

Jesteś gotowy wpaść w panikę i rzucić się do domu, jeśli jesteś wystarczająco blisko, aby wdrapać się na buty i skarpetki. Jeśli jesteś już daleko od domu, pogodzisz się z faktem, że jesteś trochę nagi – utkniesz w bosych stopach, podczas gdy przeskakujesz przez umysł, szukając pierwszej wymówki, którą możesz znaleźć, aby powiedzieć im, że spóźnisz się na praca lub rozmowa kwalifikacyjna – każdy sposób, aby uniknąć bycia widzianym „GASP” boso!

Teraz bądźcie pewni, są szanse, że ponieważ zakładanie obuwia przed wyjściem z domu jest tak rutynowe, jest bardzo mało prawdopodobne, że kiedykolwiek wam się to przydarzy.

Powiedzmy, że jednak się udało. Ogarnia cię inne uczucie. Wzruszasz ramionami i uśmiechasz się do otaczających Cię osób, jakby chciał powiedzieć: „Hej, spójrzcie na to. Jestem boso w chłodny zimowy dzień!” To może być naprawdę zabawne i możesz rozkoszować się faktem, że podczas gdy inni są opatuleni, ich stopy oddzielone od świata zewnętrznego w butach i skarpetkach, tutaj doświadczasz pełnej wolności, czując chłodną ziemię pod bosymi stopami.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *