Jak stworzyć idealny dom — wskazówki dotyczące projektowania wnętrz

0

Wybór koloru.

Wybierz kolor, który lubisz. Nie ma sztywnych zasad dotyczących wyboru koloru, jednak unikaj koloru tylko dlatego, że jest „modny” – możesz tego żałować!

Kolor może drastycznie wpłynąć na twój nastrój. Pomarańczowe kolory tworzą poczucie ciepła. Kolory oparte na różu są żywe i dramatyczne. Zielony jest uspokajający, a niebieski chłodny i uspokajający. Kolorystyka jednego/podobnego koloru, ale różnych odcieni, takich jak złamana biel, krem i beż, sprawi wrażenie większej przestrzeni, podczas gdy ciepłe kolory, takie jak czerwień i żółć, sprawią wrażenie mniejszej przestrzeni.

Dodanie wzoru

Jeśli widziałeś dom pokazowy i naprawdę atrakcyjną mieszankę wzorów i tekstur, ale nie masz odwagi tego zrobić – nie panikuj, ponieważ jest to łatwiejsze niż się wydaje.
Kluczem jest rozmiar wybranych wzorów. Zacznij od jednego dużego wzoru. Następnie używając tych samych kolorów dodaj kratkę, pasek lub inny geometryczny wzór. Możesz wypełnić wydruki w małej skali lub geometrie ton w ton, takie jak romby, wzory kraty, kropki lub „zawijasy”. Spróbuj powtórzyć każdą tkaninę przynajmniej raz w pokoju. Pamiętaj, że jeśli znajdziesz zbyt wiele tkanin, które Ci się podobają w stosunku do liczby możliwości, które masz do wykorzystania w pokoju, przenieś je do sąsiednich pomieszczeń, ponieważ możesz zastosować koordynującą architekt wnętrz warszawa kolorystykę w sąsiednim pomieszczeniu.

Tworzenie przestrzeni

Aby pokój wydawał się bardziej przestronny niż jest w rzeczywistości, spróbuj zminimalizować posiadane rzeczy.
Kupuj meble o podwójnym przeznaczeniu (stoliki kawowe ze schowkiem pod spodem, łóżka z szufladami pod spodem lub składane stoliki).

Rozważ oświetlenie

Zastanów się, jak używać światła sztucznego i naturalnego oraz, jeśli to możliwe, staraj się, aby pochodziło z więcej niż jednego źródła lub kierunku. Lampy stołowe i kinkiety na ściemniaczach są idealne do salonów.

Mądrze korzystaj z luster

Sprytne wykorzystanie luster może dać złudzenie większej przestrzeni. Strategicznie umieść duże lustro w pobliżu okna, aby odbijało się na zewnątrz. Dzięki temu pokój będzie wydawał się jaśniejszy i większy. Upewnij się, że lustra odbijają tylko te rzeczy, których chcesz zobaczyć więcej.

Dodawanie ciepła za pomocą dywaników

Aby dodać ciepła i przytulności, zainwestuj w dywan, aby ustawić pokój. Wybierz dywan, który pasuje do kolorów w Twoim pokoju, a także taki, który pasuje do mebli. Jeśli Twój pokój ma współczesny motyw, spróbuj znaleźć dywan z geometrycznymi wzorami.

Dodawanie przedmiotów osobistych

Jeśli lubisz otaczać się zdjęciami wspomnień i bliskich, unikaj umieszczania ich w przypadkowym miejscu w pokoju. Grupa rodzinnych zdjęć w ramkach na małym stoliku wygląda o wiele bardziej imponująco niż rozłożenie ich po całym pokoju lub powieszenie ich pojedynczo na ścianach.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *