Strona główna Porady dotyczące projektowania wnętrz dotyczące dekorowania przestrzeni sztuką ścienną

0

Jak udekorować swoją przestrzeń obrazami ściennymi

Jeśli pokój w twoim domu nie ma charakteru, po prostu umieszczenie kilku obrazów artystycznych na ścianach może wywrzeć całkiem spore wrażenie. Obrazy ścienne są niezbędnym dodatkiem w Twoim domu i świetnie pasują do stylu i akcentów kolorystycznych pomieszczenia. Zanim pójdziesz kupić nowe obrazy na ściany, jest kilka rzeczy, które musisz zaplanować i podjąć decyzję. Oto przewodnik po projektowaniu wnętrz domowych, w jaki sposób udekorować swoją przestrzeń za pomocą sztuki ściennej.

Kupuj obrazy ścienne według pokoju

Rodzaj domu i nastrój, atmosfera i styl wystroju, który tworzysz, powinny być idealnie zaprojektowane, aby pasowały do ​​Twojego stylu życia. Decydując się na styl dla swojego pokoju, powinieneś kierować się stylem życia, jaki wybierzesz, a nie najnowszym trendem home projektowanie wnętrz online.

Niezależnie od tego, który pokój chcesz udekorować, niezależnie od tego, czy będzie to sypialnia, salon, kuchnia czy przestrzeń biurowa, musisz zdecydować, co chcesz uzyskać z tej przestrzeni. Na przykład:

czy chcesz organizować kolacje lub bawić?
chcesz zacisznego zacisza, aby uciec od zgiełku?
Czy to miejsce do zabawy dla dzieci?
Czy to pokój dla twojego hobby?
Kiedy już zdecydujesz, do czego chcesz używać pokoju, możesz teraz wybrać motyw kolorystyczny pasujący do funkcji pokoju. Na przykład łagodne zielenie i neutralne odcienie do „cichego pokoju odosobnień”, żywy żółty do pokoju dziecięcego lub blady, spokojny niebieski do przestrzeni biurowej.

Do tej pory ustaliliśmy funkcję i kolorystykę danego pomieszczenia, co daje nam podstawę do doboru odpowiednich obrazów artystycznych do danego obszaru.

Na przykład:

jasne kolorowe obrazki z kreskówek do pokoju dziecięcego
łagodne pastelowe kwiatowe obrazy do spokojnej strefy odosobnienia lub
spokojny krajobraz i malownicze obrazy do Twojej przestrzeni biurowej
Wybierz swój styl
Podobnie jak kolor farby, grafika może natychmiast wprowadzić lub zmienić nastrój w pomieszczeniu. Nie tylko może połączyć pokój, ale możesz go użyć do stworzenia własnego, niepowtarzalnego stylu.

tradycyjne i klasyczne
nowoczesny
współczesny
zabawne i zabawne
zwykły
romantyczny
Styl pokoju jest całkowicie zależny od twojego osobistego gustu i jest to czas, kiedy możesz wprowadzić do pokoju własną osobowość poprzez dzieła sztuki i teksturowane dodatki.

Sugerowane style obrazów artystycznych:

Zabawa i rozrywka: zdjęcia mogą zawierać jasne kolory zarówno na wydruku, jak iw ramce. Zabawne i zabawne zdjęcia mogą przedstawiać kocięta i szczenięta lub aktorów komediowych, takich jak Three Stooges lub Laurel & Hardy.

Nowoczesność: dzięki mocnym czarnym akcentom w oprawionych w ramy elementach żelaznych i gobelinach, uderzające czarno-białe zdjęcia są naturalnym wyborem dla nowoczesnego i wyrafinowanego wyglądu.

Spokojne odosobnienie: Aby wzmocnić nastrój zacisznego, przytulnego odosobnienia, użyj grafiki w neutralnych, ziemistych kolorach i poziomego krajobrazu.

Możesz nawet mieszać i dopasowywać różne style, aby stworzyć własny, niepowtarzalny styl. Na przykład umieść tradycyjne czarno-białe odbitki fotograficzne w nowoczesnej czarnej żelaznej ramie.

Układanie i wieszanie zdjęć

Aby uzyskać maksymalny efekt swoich obrazów ściennych pod względem dodawania charakteru i centralnego punktu w pomieszczeniu, musisz zdecydować, gdzie i jak chcesz je powiesić.

Oto kilka sugestii, które pomogą Ci zdecydować, jak uzyskać najlepsze efekty ze swoich zdjęć:-

Wygląd nowoczesnej galerii: aby stworzyć wrażenie galerii sztuki nowoczesnej, szczególnie przyjemnej w korytarzach, holach i klatkach schodowych, zapewnij każdemu elementowi wystarczającą przestrzeń do oddychania. Stań na środku pierwszego elementu i wykonaj jeden szybki lub dwa małe kroki wzdłuż ściany. To dobre centrum dla następnego kawałka.

Nad sofą: podczas umieszczania dzieł sztuki nad meblami, takimi jak sofa, należy powiesić obraz około sześciu do dziewięciu cali nad sofą lub na wysokości oczu.

Aranżacje klastrów: ściśle zgrupuj parzystą liczbę zdjęć, aby uzyskać oświadczenie lub punkt centralny. Działa to zarówno na dużych, jak i małych ścianach, w zależności od pożądanego wyglądu.

W rzędzie: Umieszczenie nieparzystej liczby zdjęć w poziomej linii względem siebie zapewnia równowagę i poczucie przestrzeni. To dobrze sprawdza się w korytarzach lub klatkach schodowych.

Decydując, gdzie i jak powiesić swoje zdjęcia, czy będzie to ciasna grupa, czy pojedynczy obraz nad sofą, możesz określić rozmiar i kształt obrazów, które musisz kupić.

Kiedy już zdecydujesz się na funkcję, kolor i styl pokoju, będziesz w znacznie lepszej sytuacji, aby wybrać obrazy ścienne, które pasują do ogólnego motywu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *